Розділи

Головна

Міська влада

Виконавчi органи ради та вiддiли

Документи

Корисні посилання

Асоціація міст України

УВАГА! БОТУЛІЗМ!

У листопаді поточного року в місті Бердянськ був зареєстрований випадок ботулізму з двома потерпілими (один помер). Захворювання пов’язане з вживанням річкової риби, яка була придбана на рибних рядах ринку «Центральний» м.Бердянськ та приготовлена в домашніх умовах.

Ботулізм — це дуже небезпечне і в багатьох випадках смертельне харчове отруєння, яке виникає при вживанні продуктів, заражених токсином ботулізму, а також самим збудником захворювання. Присутність ботулотоксину в харчових продуктах не змінює їх органолептичних властивостей.

Найчастіше захворювання пов’язане з вживанням в’яленої, копченої, солоної та консервованої риби; м’ясних та грибних консервів.

Василівське управління Держпродспоживслужби звертається до мешканців громади з застереженнямням не купувати копчену, в’ялену рибу, консервовані продукти, що виготовлені у домашніх умовах або реалізуються в місцях стихійної торгівлі, та суворо дотримуватись технології приготування страв, температурного режиму при обробці, зберіганні  та реалізації харчових продуктів.

Також нагадуємо, що найчастіше збудник ботулізму концентрується в риб’ячих нутрощах, з яких токсин і проникає в м’ясо. Тому, найнебезпечніше вживати м’ясо саме біля ребер та ікру, адже ці частини можуть бути найбільше уражені.

Шановні мешканці громади! Ми наполегливо просимо вас не купувати продукти в місцях стихійної торгівлі. Пам’ятайте, що хворобу легше попередити, ніж лікувати. Бережіть своє здоров’я і здоров’я близьких, а особливо дітей.

 

Микола АНТОНЮК,

в.о. начальника Василівського управління ГУ ДПСС в Запорізькій областіДата размещения - 30.11.2021 16:24
просмотров - 104