Розділи

Головна

Міська влада

Виконавчi органи ради та вiддiли

Документи

ДЕНЬ ЗАПОВІДНИКІВ І НАЦІОНАЛЬНИХ ПАРКІВ

Заповідати – означає передавати в спадщину щось дороге і цінне. Заповідники є найвищою формою охорони природи в нашій державі.

Сучасна мережа природних заповідників України сформувалась внаслідок праці багатьох поколінь природоохоронців і відіграє важливу роль у вирішенні проблем збереження біологічного та ландшафтного різноманіття, підтримці екологічної рівноваги у природі, формуванні світоглядних орієнтирів людини, спільнот, суспільства.

День заповідників і національних парків у світі почали вперше відзначати в 1997 році з ініціативи Центру охорони дикої природи і Всесвітнього фонду дикої природи. Святкується щорічно 11 січня (наказ про створення першого Баргузинського заповідника, на території сучасної Республіки Бурятії, що знаходиться в Росії, було підписано 29 грудня 1916 року, а за новим стилем – 11 січня). Це був державний заповідник, метою якого стало збереження популяції баргузинського соболя та інших тварин на Байкалі.

Перший заповідник на території України був створений у 1886 році українським природознавцем Володимиром Дідушицьким. Це і був перший заповідник у Європі, який був природним резерватом площею 22,4 га поблизу с. Пеняки (нині Бродівський р-н Львівської обл.) та отримав назву «Пам’ятка Пеняцька».

Варто відмітити, що на нашій території, відповідно до Указу Президента України від 10.02.2006 р. № 121/2006 створений Національний природний парк "Великий Луг". Парк підпорядкований Міністерству захисту довкілля та природних ресурсів України, оперативне управління здійснює Державна служба заповідної справи.

Загальна площа Парку становить 16756 га, в тому числі 9324 га земель, що надаються йому в постійне користування, та 7432 га земель, що включаються до його складу без вилучення у землекористувача (Василівська районна державна адміністрація, водний фонд) і на яких здійснюватиметься традиційна господарська діяльність з додержанням загальних вимог щодо охорони навколишнього природного середовища.

Парк створений з метою збереження, відтворення та раціонального використання типових і унікальних природно-ландшафтних та історико-культурних комплексів степової зони, що мають важливе природоохоронне, наукове, естетичне, рекреаційне та оздоровче значення.

Заповідання, як метод територіальної охорони природи, на сьогодні залишається головною гарантією збереження генофонду живої природи, унікальних природних екосистем, ландшафтів і є складовою системи забезпечення конституційного права людини на безпечне довкілля.

 

Дата розміщення - 11.01.2021 17:10
Переглядів- 192